Hubertus 2011

Jak co roku na zakończenie sezonu jeździeckiego Stajnia Kokoszki zorganizowała Hubertusa – święto wszystkich myśliwych i jeźdźców.
Już od wczesnych godzin porannych w niedzielę 9 października można było zauważyć ożywienie w stajni i ostatnie przygotowania do imprezy.

 

Oficjalna część uroczystości rozpoczęła się około godziny 13.00 zbiórką i wyjazdem jeźdźców w teren. Podczas gdy jedni wypatrywali lisa z końskiego grzbietu w pobliskim lesie, inni poszukiwali go spacerując w okolicach Stajni i na otaczających łąkach. Poszukiwania zakończyły się tradycyjną pogonią za lisem przy udziale licznej widowni.

 

Po pogoni każdy z publiczności miał możliwość przejażdżki konnej oraz wzięcia udziału w licznych konkursach. Obchody Hubertusa uatrakcyjniły pokazy dżygitówki w wykonaniu Apolinarski Group. Podczas imprezy uczestnicy mogli posilić się bigosem, spróbować sałatek, chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym. Nie zabrakło również słodkości, każdy miał okazję skosztować domowych wypieków oraz miodów i rozgrzewającej nalewki ze stoiska koła pszczelarzy w Gnieźnie.

 

Hubertus zakończył się wspólnym śpiewem i grą na gitarze przy ognisku. Pogoda oraz dobre humory dopisały miejmy więc nadzieję, że spotkamy się znów za rok!